Bu Blogda Ara

20 Ekim 2013 Pazar

Lübnanlı rehine: 'Artık Nasrallah'ın askeriyim'

 Dün akşam salıverilen Lübnanlı rehineler büyük bir coşkuyla karşılandı. Salıverilen rehinelerden biri; 'Bugüne kadar değildim ama artık Nasrallah'ın askeriyim' dedi.

9 Lübnanlı rehinenin 16 aydır devam eden esaretinin sona ermesiyle, Refik Hariri Havaalanı'nda büyük sevinç yaşandı. Karşılamaya gelen İçişleri Bakanı Mervan Şerbil, " Bugün düğünümüz var, bayramımız var" diye konuştu. Rahine hacıları Türkiye 'den alıp Lübnan'a götüren Genel Güvenlik Müdürü Abbas İbrahim de Türkiye'ye, Katar'a ve Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'a dokuz vatandaşının serbest kalmasını sağladıkları için teşekkür etti.

'Bugünden sonra Nasrallah'ın askeriyim'

Serbest kalan rehinelerden Abbas Şuayib, omuzlarına doladığı Hizbullah bayrağıyla Lübnan basınına yaptığı açıklamada, "Beni Direniş Tugayları'nın üyesi olmakla suçluyorlardı. Hizbullah komutanı olmakla suçluyorlardı. Değildim, ama bugünden sonra kendimi Hasan Nasrallah'ın bir askeri olarak görüyorum" dedi.
Öte yandan Şuayib, Türk pilotları kaçıranlara da teşekkür ederek bu sayede kendilerinin serbest kalması için gerekli müzakerelerin başladığını belirtti.

Esareti sırasında aldığı bir yara nedeniyle ancak bir baston yardımıyla yürüyebilen bir başka Lübnanlı ise, "Durum hayal edebileceğinizden çok daha kötü. Çok ağır bir bedel ödedik" diye konuştu.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder